פריצת דיסק בגב 2020-05-20T10:52:01+02:00

סובל מפריצת דיסק בגב? רוצה לחסוך ניתוח לפריצת דיסק? 

יש פתרון ללא התערבות כירורגית לבעיות של דיסקים שמשפר את איכות החיים

המחקר הרפואי קבע אוסטאופתיה מורידה כאב של פריצת דיסק ובלט דיסק ביעילות ושיפר האיכות חיים של הפציינט בלי ניתוח או פעולה חודרנית. הטיפול האוסטאופתי, מקטין את תקופת ההחלמה אחרי התקף של פריצת דיסק או בלט דיסק, ומאפשר למטופלים לעמוד על רגליהם מהר יותר.

שנן שר ברדיו קול ישראל: איך אוסטאופתיה מונעת ניתוח לפריצת דיסק ולבלט דיסק

פציינטים מהמרכז הישראלי לאוסטאופתיה, שסבלו מפריצת דיסק או בלט דיסק
מספרים איך אוסטאופתיה פתרה את בעייתם

אבי בן 54 עבר 3 ניתוחים לפריצת דיסק

עבר שלושה ניתוחי גב לפריצת דיסק ושתי השתלות קיבועים בגב תחתון. שלא עזרו. הגיע למצב של ממש כיסא גלגלים שהרגליים לא יכולו ללכת. הוא פנה אלינו ואוסטאופתיה עזרה לו. היום משחק כדורסל וסקי מים ללא כאב

דן -בן 38 פריצת דיסק בגב עם סיאטיקה

דן סבל מכאבי גב אקוטי, סיאטיקה (הקרנה לרגל) וגרירת רגל בעקבות פריצת דיסק בגב. הרופאים המליצו על ניתוח. תוך 4 טיפולים אוסטאופתים, הוא מרגיש שיפור משמעותי בכאב ותיפקוד.

ליאור פריצת דיסק סיאטיקה

ליאור בן 32: פריצת דיסק עם סיאטיקה , עשה צריבת דיסק שלא עזרה לו; מצא המענה באוסטאופתיה.

אלי מזרחי – בן 72 – בלט דיסק וסיאטיקה

אלי מזרחי מספר: אוסטאופתיה פתרה בעיתו של בלט דיסק וניוון דיסק.

חיים בגיו – פריצת דיסק וסיאטיקה

חיים (ד"ר לביולוגיה) סובל מפריצת דיסק וסיאטיקה עם חולשה ברגל. תוך 3 טיפולים אוסטאופתים הוא מרגיש שנוי דרסטי בכאב ותיפקוד של הגב.

חנן עם חולשה ברגל בעקבות פריצת דיסק

חנן בן 39 סבל פריצת דיסק עם חולשה והרדמות ברגל וסיאטיקה. האורטופדים המליצו על ניתוח. טיפול אוסטאופתי מנעה את הצורך לניתוח.

נירה-פריצת-דיסק

נירה סבלה מפריצת דיסק: עברה ניתוח. אחרי פרק זמן קצר הכאבים חוזרו. היא החליטה לנסות טיפול האוסטאופתי. אחרי 4 טיפולים אוסטאופתיים היא כבר לא מרגישה כאב וחזרה לתיפקוד מלא.

אתי-פריצת-דיסק

אתי דנאי :פריצת דיסק עם לחץ על עצב, רופאים הרימו ידים, אבל אוסטאופתיה עזרה לה.

עוד פציינטים מהמרכז מספרים…

איך אוסטאופתיה מטפלת בפריצת דיסק ובלט דיסק?

אוסטאופתיה היא שיטת טיפול שפותרת בעיות כמו פריצת דיסק וכאבי גב בשורש. האוסטאופט הוא מומחה בבעיות הקשורות לשלד ובמבנה של הגוף . האוסטאופט משתמש בידע נרחב בתחומי האנטומיה, האורטופדיה והנוירולוגיה, בהבנת התהליכים הפתולוגיים, כדי לבדוק ולאבחן את הבעיה.

לאחר הבדיקה היסודית, האוסטאופט משתמש במגוון טכניקות מיוחדות כדי לשקם את הדיסק ולהחזיר אותו לתיפקוד תקין.
אוסטאופת מקטין את התכווצויות השרירים שהם הגורמים למרבית הכאבים ומפחית את הלחץ על העצבים מהפריצת דיסק. כמו כן, מפחית הטיפול את הסיכוי להיווצרות רקמה צלקתית בדיסק ועל יד כך להקטין את הסיכויים לפגיעה חוזרת. האוסטאופת יטפל לא רק בשטח הכואב אלא גם באזורים שמסביבו כדי להקטין את הלחץ על הדיסק הפגוע.

מהי פריצת דיסק?

בגב התחתון יש חמש חוליות וביניהן דיסקים. בגב תחתון, התפקיד של הדיסק (שנמצא בין החוליות) הוא תנועה, לבלום זעזועים, ולתת לגב התחתון יציבות. תהליכי ניוון המושפעים מגורמים רבים ובעקר תהליכי ההזדקנות. זה גורם לירידה בתכולת הנוזלים בדיסק , המובילים לאי-יציבות עקב קרעים זעירים באיזור החיצוני של הדיסק (פריצת דיסק). זה יכול לגרום לבצקת מסביב לעצב הנמצא קרוב מאד לדיסק. אז הפצינט ירגיש כאב לכל אורך החלק החיצוני של הרגל לפחות עד העקב סכיאטיקה.

האוסטאופת ,דרך הטיפול יתקן את תיפקוד המכני של הגב. להוריד את הדלקת, או יותר נכון הבצקת, הוא ימליץ לפעמים על מנוחה, קומפרסים, משחות ולפעמים כדורים נוגדי דלקת, וחגורות גב לתמוך בגב התחתון .

מהו "הדיסק"?

הגב אינו "עמוד" גמיש אחד, אלא מחולק ל-24 חוליות. בין כל אחת מהחוליות מצוי דיסק הפועל כבולם זעזועים ומאפשר תנועה בין החוליות . הוא דומה לסופגניה בכך שהוא קשיח מבחוץ ובתוכו חומר דמוי-נוזל.  הנוזל שבאמצע הדיסק נע קדימה ואחורה לפי התנועה.

פריצת דיסק

מהי בלט דיסק ופריצת דיסק ?

אם נשתמש באנלוגית הסופגניה , שימוש לא נכון בדיסק על ידי הרמת חפצים כבדים, מאמץ-יתר חוזר ונשנה או תאונת דרכים חמורה גורמים לסדקים  בחלק "הבצקי" של הסופגניה. הדבר גורם "לריבה" לנזול החוצה.  במקרה של פריצת  דיסק הנוזל יצא החוצה  ובכך לוחץ על עצב, המצוי מאחרי הדיסק, וגורם לסיאטיקה. (עיין בתמונה).

פריצה דיסק - פתרון
פריצת דיסק      בלט דיסק \ בקע דיסק      דיסק נורמלי

מה הסימפטומים מפריצת דיסק?

כאבי גב קשה בגב התחתון המונע תנועה. אחר כך, עלול הכאב להיות מוקרן לישבן, לירך, לשוק ולרגל.  הערה: סכיאטיקה היא סימפטום ולא אבחנה. פירושה הוא שהכאב מוקרן לאורך הרגל. ייתכן שיורגשו דקירות קלות וישנוניות בשוק וברגל באחת מהרגליים. תיתכן חולשה באחת מהרגליים.

יש פתרון לפריצת דיסק ללא ניתוח !

לקביעת תור עכשיו

תל אביב: מרפאה ברמת אביב
03-641-0110
ירושלים: מרכז רפואי ירושלים
02-566-9173

לקבוע תור און-ליין עכשיו

לקביעת תור לשנן שר עכשיו און-ליין ללחוץ כאן

Call Now Buttonתתקשרו למרפאות כאן