עקמת בגב סקוליוזיס 2018-10-17T08:04:08+02:00

מענה לעקמת בגב ללא חגורה או ניתוח

עקמת בגב היא שינוי מבני של עמוד השדרה המקבל צורה מעוקלת של האות S. כמעט לכל אדם יש עקמת קטנה. לעיתים לא ניתן להבחין בה בעין בלתי מקצועית. כשהעקמת מתקדמת היא יוצרת בעיה בגב המתבטאת בכאבים, בתחושת עייפות ובחוסר נוחות. במקרים קשים העקמת עלולה לגרם להפרעות בתנועה, בנשימה ובזרימת דם.

מי סובל מעקמת בגב?

הסיבה להופעת עקמת אינה ברורה אך ידוע שזו תופעה תורשתית, כלומר עוברת מהורים לילדים. כמו כן, בנות סובלות מעקמת פי שתיים מבנים.

ראיון ברדיו קול ישראל עם שנן שר -מה זה אוסטאופתיה ?

איך מזהים עקמת בגב?

הדרך הטובה ביותר היא לגשת לבדיקה אצל האוסטאופט או האורטופד. הבדיקה מהירה ואינה כואבת. אתם גם יכולים לעמוד מול המראה בבית ולהסתכל על גובה הכתפיים. האם שתיהן באותו הגובה? חוסר סימטריה מצביע על בעיה בעמוד השדרה. במקרים מסוימים תקבלו הפניה לצילום רנטגן על מנת לזהות במדויק את זווית העקמת.

עקמת בגב

מתי מטפלים בעקמת?

אם העקמת קלה או בינונית (עד 40 מעלות) טיפול אוסטאופטי מומלץ ליישור הגב ולשחרור החוליות הבעייתיות בעמוד השדרה. כמו כן תקבלו מהאוסטאופט המלצה לבצע תרגילי התעמלות מסוימים לחיזוק שרירי הגב. היתרון בכך הוא שמירה על תנועה חופשית של עמוד השדרה תוך כדי איזון ושיפור היציבה.

במקרים קשים האורטופד יכול להמליץ על ביצוע ניתוח ליישור הקמת או על שימוש במתקן קיבוע אותו לובשים במשך רוב שעות היממה.

מדוע חשוב לאבחן עקמת בגיל צעיר?

למרות שניתן לטפל בעקמת בכל גיל, רצוי לטפל בגיל צעיר. ככל שהמטופל צעיר יותר העקמת בשלבים מוקדמים ןכך ניתן למנע את החמרת הבעיה. כמו כן לילדים ונוער גמישות רבה יותר וכך הטיפול קל יותר והתוצאות מושגות במהירות רבה יותר.

אוסטיאופת מיומן ובעל ידע מסוגל לאבחן את תלונתך ולהחליט על דרך הפעולה היעילה ביותר.

יש פתרון לכאבים שנובעים מעקמת בגב ללא זריקה או ניתוח!

לקביעת תור עכשיו

תל אביב: מרפאה ברמת אביב
03-641-0110
ירושלים: מרכז רפואי ירושלים
02-566-9173

לקבוע תור און-ליין עכשיו

לקביעת תור לשנן שר עכשיו און-ליין ללחוץ כאן

Call Now Buttonתתקשרו למרפאות כאן