גזים וקוליק אצל תינוקות 2017-07-21T18:17:18+02:00

גזים אצל תינוקות? אפשר לטפל בזה בלי תרופות

אחת התופעות המוכרות והנפוצות ביותר אצל תינוקות שרק נולדו היא תופעת הגזים, או בשמה המקצועי "קוליק". תופעת הקוליק מופיעה בשבוע השני לחיי התינוק, נמצאת בשיאה בסביבות השבוע השישי לחיים. התופעה נוטה להופיע אצל 5%-20% מן התינוקות . מדובר בגזים במערכת העיכול של התינוק. הכאבים נובעים מכך שהמערכת אינה פועלת באורח תקין בשבועות הראשונים לחייו ולכן אינה מסוגלת להתמודד עימם.

הורים מספרים -תינוקות שסבלו מגזים – אוסטאופתיה פתרה את הבעיה

התינוקת כל הזמן בכה לא ישינה טוב

התינוקת היתה עצבנית ובוכה וסבלה מכאבי בטן. אוסטאופתיה לתינוקות פתרה הבעיות

אלה :טורטיקוליס, קוליק היפרטונוס,

בת 7 שבועות סובלת מהיפרטונוס, בעיות שינה, אי יכולת להרדים את עצמה וטורטיקוליס, קוליק ובעיות במערכת העיקול. היא היית עצבנית מאוד

תינוקת שסובלת מגזים וקוליק

עדי סבלה מגזים וקוליק. לקחה את כל התרופות שלא עזרו. תוך 3 טיפולים אוסטאופתיה פתרה את הבעיה.

תינוק עם בעיות שינה, לא רגועה וגזים.

תמרי בת 4 חודשים עם בעיות
שינה ומאוד לא רגועה וגזים מאז הלידה. אוסטאופתיה פתרה את הבעיות תוך 5 טיפולים

תינוקת עם טורטיקוליס ובעיות שינה

עומר בת חודשיים ושבוע סובלת מהעדפת צד ולא רגועה. אחרי הטיפול הראשון כבר היה שיפור משמעותי

תינוק-בעיות מערכת עיכול

בת 4 חודשים סבלה מגזים. שיפור משמועותי אחרי 7 טיפולים.

תינוק בן 3 חודשים-רפלוקס גזים

שסבל מכאבי בטן וריפלוקס. אוסטאופתיה מאוד עזרה לו.

תינוק עם גזים ובעיות שינה

תינוק עם גזים ובעיות שינה. אוסטאופתיה פתרה את הבעיה תוך 4 טיפולים

תסמינים של גזים וקוליק

תינוק שנתקף בכאבי קוליק יצרח מכאב. ההתקף יהיה מלווה בעוויתות והתפתלויות, הרמת רגליים לכיוון הבטן, אגרופים קמוצים, פנים סמוקות מסבל ובכי חזק שאי אפשר להרגיעו בדרכים המקובלות. הסימפטומים הללו אינם דורשים טיפול רפואי, ולמעשה, לא קיימת אופציה רפואית להעלימם.

אם בנוסף לתסמינים אלה יופיע גם חום גבוה או הקאות הדבר מעיד על כך שלא מדובר בקוליק, אלא במשהו אחר הדורש התערבות רפואית. גם תינוק אדיש או חסר מנוחה באופן ניכר בזמן האכלה או שצואתו שינתה צבעה, רצוי להביא לבדיקה.

השפעת הלידה על קוליק וגזים

תינוקות רבים חווים קשיים לאחר לידות קשות, במקרי סיבוכים וכשנדרשת התערבות, ואקום, מלקחיים, ניתוחים קיסריים או לידות מהירות מאד. במקרים אלו לא תמיד מתבצע תהליך הריפוי הטבעי והתינוק נאלץ לחיות עם מתחים לא נוחים בראש ובגוף שעלולים לגרום לבעיות בבטן (גזים או קוליק), בכי מוגזם, אי שקט וחוסר שינה. .

הלידה עצמה משפיעה על המערכת העיכול. תינוק הבא אל העולם צריך להדחק החוצה דרך התעלה הצרה של אגן הירכיים של אמו. במעבר זה נגרמים במקרים רבים עיוות ודחיסה של עצמות הגולגולת של התינוק, המביאים גם לדחיסה של הפתחים הקטנים בגולגולת, דרכם עוברים העצבים מהקרקפת. דבר זה יוצר לחץ על העצבים ומביא לבעיות שכיחות של תינוקות.  ובמיוחד העצב של המערכת העיכול (vagus nerve). העצב הוואגוס למרות שהוא עצב שיוצא מהגולגולת הוא עצב הראשוני של המערכת העיכול.  התוצאה תהיה עווית הבטן והפרעות בדרכי העיכול.

בנוסף לכך, בכל סוג של לידה, גם בלידה קיסרית, גם בלידה ממושכת, כשתינוק נתקע בתעלת הלידה, עומד ראשו של התינוק בלחצים אשר עשויים להשפיע על מתח הרקמות באזור הצוואר והראש. כשאזורים אלו מתוחים ודחוסים מתפתחים סימפטומים הנפוצים בשנת החיים הראשונה ומשפיעים על הגוף גם בשנים הבאות, ואף יותר.

לרוב, לגוף התינוק יש יכולת לשחרר האזורים דחוסים. אך לא בכל המקרים מצליח התינוק לבצע תהליך ריפוי טבעי.

איך אוסטאופתיה מטפלת בתינוק עם גזים?

המטפל, באמצעות מגע  מאוד עדין, משחרר את מתחים ברקמות . הוא משתמש במגע מדויק ומתוזמן היטב על מנת לזהות ולתקן דפוסי מתח כדי לשפר את התפקוד הכללי של הגוף, כמו גם להקל על התסמינים הנוצרים בעקבותיהם. תינוקות נוטים להגיב באופן מהיר ויעיל לטיפול. הטיפול לא גורם לשום לחץ או אי נוחות מצד התינוק. במספר טיפולים קרניו סקראלים יכולים לסייע לתינוק במקרים  של גזים וקוליק. תינוקות נוטים להגיב באופן מהיר ויעיל לטיפול זה

יש פתרון לגזים ולקוליק אצל תינוקות ללא תרופות!

אוסטאופתיה מגיעה לשורש של הביעה

לקביעת תור עכשיו

תל אביב: מרפאה ברמת אביב
03-641-0110
ירושלים: מרכז רפואי ירושלים
02-566-9173

לקבוע תור און-ליין עכשיו

לקביעת תור לשנן שר עכשיו און-ליין ללחוץ כאן

Call Now Buttonתתקשרו למרפאות כאן